74 Genesis

TONGKUN VE SUNEAST TEKSTİL KİMDİR


Tongkun Group Hangzhou eyaletinin Tongxiang City şehrinde konumlanmış. Polyester ve polyester bazlı iplik endüstrisinde hizmet gösteren büyük çaplı anonim ortaklığına sahip bir yatırım şirketidir. Suneast Tekstil ise, Tongkun Group'un Türkiye ve orta doğu piyasalarıyla ilgilenen iletişim ofisidir.

Tongkun Group ilk olarak 1982 yılında Tongxiang şehrinde kurulmuş bir sentetik iplik fabrikası olarak hizmete girmiştir. Kurulumdan 30 yıl sonra kendi bünyesi altında polyester iplik imalatı yapan 5 fabrikaya, 13 holding şirketine ve 13.000 çalışanıyla 9 milyar dolar ciroya ulaşmış bir şirket olmuştur. Çin iç piyasasında lider konumda bulunan Tongkun yıllık üretimini 1.5 milyon ton polyester ve 1.8 milyon ton polyester filament iplik kapasitesine çıkarmış lider bir firmadır. Tongkun, markası altında POY, DTY, FDY ve ITY polyester filament iplik ve polyester chips üretmektedir. Çin içerisinde en popüler markaların başında olma özelliğine sahip olan Tongkun 300 farklı çeşidiyle üretimine devam etmektedir. Bunların yanı sıra Tongkun GOLDENCOCK markasıyla Çin içerisinde ve uluslararası piyasalarda farklı pazarlama faliyetlerine de devam etmektedir. Tongkun 27 mayıs 2011 tarihinde Sanayi ve Ticaret bakanlığı tarafından tanınmış marka olarak nitelendirilmiştir.

TONGKUN GROUP


Tongkun Group sahip olduğu kaliteyi kullanmış olduğu ileri teknoloji ekipmanlar ve yenilikçi yönetim teknikleriyle sürekli arttırmaktadır. Ayrıca firma içerisinde kullanılan ekipmanların %80 ‘i Almanya ve Japonya’ dan ithal edilmiş ve kalitenin devamlılığı hedeflenerek Tongkun kalitesini dünya standartlarına çekmiştir.

Tongkun faliyette bulunduğu alanların herbirinde bilim ve teknolojiyi birlikte kullanıp stratejilerilerini bu bağlamda belirlemiştir. Ülke içerisindeki yapılan sentetik iplik üretimi konularında araştırma ve geliştirme faliyetlerine 20 yıllık tecrübesiyle sürekli liderlik etmektedir.

Sektörde yapmış olduğu araştırma geliştirme çalışmaları sayesinde, sentetik iplik imalatı alanında Çin iç piyasasında bulunan boşlukları bu güne kadar bir çok konuda doldurmuştur. Tongkun Group aynı zamanda kalite kontrol sistemine ve sistemin devamlılığına son derece önem vermektedir. Bu bağlamda “ISO9000 Quality Management System Certification, Certification of the Measurement System Certification ve Standardization of Good Behavior” sertifikalarına ayrıca “5S ve TPM management” sistemlerine sahiptir.